Predposledné kolo okresných majstrovstiev Stropkova v achu mládee, ktoré v spolupráci so achovým klubom
usporiadalo ABC CVČ Stropkov sa uskutočnilo posledný aprílový deň. Do turnaja sa prezentovalo 60 detí.
Hralo sa v priestoroch ABC CVČ Stropkov na sedem kôl a kadá partia v časovom limite 2x15 minút.
Na turnaj pricestovali aj dvaja hráči z Bardejova. Najlepie sa darilo Eduardovi Paňkovi, ktorý stratil iba pol bodu
za remízu v poslednom kole so Samuelom Sakalíkom. Vežmi dobre si počínal osemročný Alexander Jenčopaža z Bardejova,
ktorý získal 5,5 bodu a skončil piaty v absolútnom poradí.
V súai 4-členných drustiev prvenstvo vybojovali iaci Z 8. mája Svidník.
Najlepí hráči v jednotlivých kategóriách boli odmenení diplomami a sladkosami.
4-členné drustvá s povinnou účasou dievčaa:
1. Z 8. mája Svidník 18,0 b. (Sakalík, Popovec A., Popovec P.)
2. CZ sv. Petra a Pavla Stropkov 17,5 b. (Paňko, Ivančo, Topor, Volčková)
3. CZ sv. Juraja Svidník 17,5 b. (Mikitka A., Mikitková, Mikitka N., tapinský)
Starí iaci:
1. Adam Popovec 6,0 b. (Z 8. mája Svidník)
2. Samuela Sakalík 6,0 b. (Z 8. mája Svidník)
3. Pavol Popovec 5,0 b. (Z 8. mája Svidník)
Mladí iaci do 11 rokov
1. Eduard Paňko 6,5 b. (CZ sv. Petra a Pavla Stropkov)
2. Alexander Jenčopaža 5,5 b. (KK Boscko Bardejov)
3. Alex Uhrín 5,0 b (Z Karpatská Svidník)
iačky
1. Viktória Putoráková 5,0 b. (Z Kontantínová)
2. Miriam Mikitková 5,5 b. (CZ sv. Juraja Svidník)
3. Jenifer Jamborová 3,5 b. (Z s M Havaj)
Body do okresných majstrovstiev
Základné koly - drustvá:
Poradie |
kola |
Zostava |
Body |
Body do OM |
1 | Z 8. mája Svidník | A.Popovec,P.Popovec,Sakalík | 18,0 | 1 |
2 | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov "A" | Paňko, Topor, Ivančo, Volčková | 17,5 | 3 |
3 | CZ sv. Juraja Svidník "A" | A. Mikitka, Mikitková, N.Mikitka, Kurilec | 17,5 | 5 |
4 | Z Mlynská Stropkov "A" | Krehlík,Lika,Kasarda,Vargová | 16,5 | 6 |
5 | Z s M Havaj "A" | Duhaň, Tomčuk, anta, Jamborová | 15,5 | 7 |
6 | Z Karpatská | Kurej,Uhrín,Stardther | 14,5 | 8 |
7 | Z s M Bukovce "A" | Homza,Hančák,Choma,Fižak | 12,5 | 9 |
8 | Z s M Havaj "B" | Jurčiinová,Jacečko,Pavlík,Timko | 11,5 | 10 |
9 | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov "B" | Krianovský,F.Sasarák, J.Sasarák,Berezná | 11,5 | 11 |
10 | Z Mlynská Stropkov "B" | milňák, Biž,Skysžak, | 9,5 | 12 |
11 | Spojená kola Svidník | Frandoferová,Haník | 6,5 | 13 |
12 | Z s M Bukovce "B" | Fižak,Dziak,Vachaž | 6,5 | 14 |
13 | Z Mlynská Stropkov "C" | Litecký,Bako | 5,5 | 15 |
14 | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov "C" | Perát,Semančik,Zolotár | 5,0 | 16 |
15 | CZ sv. Juraja Svidník "B" | Seman, Drotárová | 4,5 | 17 |
16 | Z s M Bukovce "C" | Babinský,Demjan | 3,0 | 18 |
iačky:
Poradie |
Meno |
kola |
Body |
Body do OM |
1 | Viktória Putoráková | Z Kontantínová Stropkov | 5,0 | 1 |
2 | Miriam Mikitková | CZ sv. Juraja Svidník | 5,0 | 3 |
3 | Jenifer Jamborová | Z s M Havaj | 3,5 | 5 |
4 | Vargová Laura | Z Mlynská Stropkov | 3,5 | 6 |
5 | Frandoferová Natália | Spojená kola Svidník | 3,5 | 7 |
6 | Patrícia Ducárová | Z Komenského Svidník | 3,0 | 8 |
7 | Volčková Laura | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 3,0 | 9 |
8 | Simona Berezná | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 2,0 | 10 |
9 | Natália Drotárová | CZ sv. Juraja Svidník | 2,0 | 11 |
10 | Dominika Zajacová | Z s M Bukovce | 2,0 | 12 |
11 | Miroslava Jurčiinová | Z s M Havaj | 1,5 | 13 |
iaci 1997 a ml.:
Poradie |
Meno |
kola |
Body |
Body do OM |
1 | Adam Popovec | 8. mája Svidník | 6,0 | 1 |
2 | Samuel Sakalik | 8. mája Svidník | 6,0 | 3 |
3 | Popovec Pavol | 8. mája Svidník | 6,0 | 5 |
4 | Mikitka Adrián | CZ sv. Juraja Svidník | 5,0 | 6 |
5 | Dávid Kurej | Z Karpatská Svidník | 5,0 | 7 |
6 | Homza Rastislav | Z s M Bukovce | 5,0 | 8 |
7 | Adam Krehlík | Z Mlynská Stropkov | 5,0 | 9 |
8 | Stardther Patrik | Z Karpatská Svidník | 4,5 | 10 |
9 | Peter Duhaň | ZsM Havaj | 4,0 | 11 |
10 | Dávid Kovaž | 8. mája Svidník | 4,0 | 12 |
11 | anta Branislav | ZsM Havaj | 4,0 | 13 |
12 | Branislav Tomčuk | ZsM Havaj | 4,0 | 14 |
13 | Ivo Lika | Z Mlynská Stropkov | 4,0 | 15 |
14 | imon Timko | ZsM Havaj | 4,0 | 16 |
15 | Kevin Kurej | Z Karpatská Svidník | 4,0 | 17 |
16 | Michal Kasarda | Z Mlynská Stropkov | 4,0 | 18 |
17 | Matú Biž | Z Mlynská Stropkov | 3,5 | 19 |
18 | Matú tapinský | CZ sv. Juraja Svidník | 3,5 | 20 |
19 | Marián Pavlík | ZsM Havaj | 3,5 | 21 |
20 | Daniel Skysžak | Z Mlynská Stropkov | 3,0 | 22 |
21 | imon milňák | Z Mlynská Stropkov | 3,0 | 23 |
22 | Litecký Maro | Z Mlynská Stropkov | 3,0 | 24 |
23 | Jacečko Duan | ZsM Havaj | 2,5 | 25 |
24 | Bako Richard | Z Mlynská Stropkov | 2,5 | 26 |
25 | Dávid Dziak | Z s M Bukovce | 2,0 | 27 |
26 | Vladimír Drozd | ZsM Havaj | 2,0 | 28 |
27 | Vachaž Jakub | Z s M Bukovce | 2,0 | 29 |
28 | Patrik Demjan | Z s M Bukovce | 1,5 | 30 |
iaci 2002 a ml.:
Poradie |
Meno |
kola |
Body |
Body do OM |
1 | Eduard Paňko | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 6,5 | 1 |
2 | Jenčopaža Alexander | KK Bosco Bardejov | 5,5 | 3 |
3 | Uhrín Alex | Z Karpatská Svidník | 5,0 | 5 |
4 | Samuel Pričák | Bk Bardejov | 4,0 | 6 |
5 | Ivančo Domino | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 4,0 | 7 |
6 | Nikolas Mikitka | CZ sv. Juraja Svidník | 4,0 | 8 |
7 | Tadeá Topor | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 4,0 | 9 |
8 | Sasarák Filip | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 3,5 | 10 |
9 | Hančák Samuel | Z s M Bukovce | 3,0 | 11 |
10 | Krianovský Tomá | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 3,0 | 12 |
11 | Sasarák Jozef | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 3,0 | 13 |
12 | Haník Kristián | Spojená kola Svidník | 3,0 | 14 |
13 | Choma Adrián | Z s M Bukovce | 2,5 | 15 |
14 | Fižak Kristián | Z s M Bukovce | 2,5 | 16 |
15 | Seman Pavol | CZ sv. Juraja Svidník | 2,5 | 17 |
16 | Perát Marcel | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 2,0 | 18 |
17 | Semančik Dominik | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 2,0 | 19 |
18 | Babinský Oliver | Z s M Bukovce | 1,5 | 20 |
19 | Zolotár Dávid | CZ sv. Petra a Pavla Stropkov | 1,0 | 21 |